Herkes Neden Bir Sağlık Sigortasına Sahip Olmalı? | İnci Sigorta

Herkes Neden Bir Sağlık Sigortasına Sahip Olmalı?

Günümüzde sağlık risklerimiz her geçen gün daha fazla artmaktadır. Eskiden sadece belli hastalıklar var iken, şimdi nerede ise her birimizde modern çağın getirdiği bir sürü ismi cismi bilinmeyen hastalıklar ve bir o kadar da uzmanlık alanları ile karşı karşıya kalıyoruz.

Eskiden sağlık sigortası belli bir gelir seviyesi üzerinde olanların tercih ettiği, lüks bir üründü ve özel hastanelere gidenlerin sayısı da oldukça azdı. Devlet ve üniversite hastanelerinde çok iyi doktorlarımız mevcuttu. Daha sonra , devletimiz vatandaşında bazı özel hastanelere gitmesine olanak sağladı ve bazı katkı payları ile özel hastanelerimiz nerede ise herkese açılmış oldu. Bu durumda da daha kaliteli sağlık hizmeti alınmasının önünü açmış oldu. Bu durumda geliştikçe, özel sağlık sigortalarına olan ihtiyaç da pek bir gelişme yaşanmadı ve belli bir süre mevcut müşteriler bu poliçeleri kullanmaya devam etti. Tabii ki özel hastaneler bu giderleri devlet tarafından ödenen katkı payları hali ile karşılayamaz hale gelince de, vatandaşın ödediği katkı payları birden bire çoğaldı ve herkes bu konuya itiraz etmeye başladı.

Tam bu sırada sigorta sektörü hem sağlık poliçelerinin sayısını artırmak, hem de özel hastaneleride ayakta tutabilmek için devlet ile de görüşerek Tamamlayıcı Sağlık Sigorta ürününü geliştirdiler Öncelikle Medical Park grubu ile Mapfre Sigorta anlaşması ile başlayan ürün, şu an nerede ise tüm sigorta şirketleri tarafından müşterilere sunulur hale geldi. Geçen zaman da ürün de ihtiyaca bağlı olarak gelişti ve içeriği daha dolu hale geldi.

Hatta şu an büyük gruplar ve özellikle beyaz yakalılara özel hak olarak tanınan özel sağlık sigortalarının yerine bile Tamamlayıcı Sağlık sigortaları tercih edilir oldu. Yeni yeni hibrit ürünler bile yapıyoruz artık. Örneğin Yatarak tedavisi Özel Sağlık sigortası şartlarında , Ayakta tedavisi Tamamlayıcı sağlık şartlarında satın alınabiliyor.

Hele bir de Pandemi sürecinde oluşan Covit- 19 tedavisini ve de önümüzdeki zamanlarda oluşabilecek salgın hastalıkları da teminata alınınca, Tamamlayıcı sağlık veya özel sağlık ürünleri artık herkesin bir sağlık sigortası alması şartını doğurdu.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası, SGK anlaşmalı olan hastaneler ile sigorta şirketinin anlaşması olması şartı ile tüm sağlık giderleri karşılanır hale geldi. Hastane giriş esnasında devlet katkı payı ödemesi harici ki bu zaten 15 TL civarında alınacak olan tüm giderler, sigorta poliçeniz tarafından karşılanıyor.
Hatta bazı şirketler, Sünnet, Doğum, Check up, Diş temizliği gibi çeşitlemeler ile ürünlerini de daha da geliştirdiler.

Gelelim ödenecek primlere; yaşınız genç ise ödeyeceğiniz prim ayda 100 TL geçmez iken, biraz ileri yaşlarda aylık ödeyeceğiniz prim rakamı 150-200 TL arasında değişmekte, hem de 8 taksit ile ödeme imkanınız bulunmaktadır.

Bütçenize bu ödeme miktarı çok olabilir diye düşünürseniz, o zaman sadece yatarak tedavi özelliğinde bir ürün ile %100 tüm hastane ve doktor giderlerinden kurtulmuş olursunuz.

Benden size tavsiye ne yapın ne edin , mutlaka bir Tamamlayıcı Sağlık Sigortasına (TSS) ya da Özel Sağlık sigortasına(ÖSS) sahip olun. Çünkü önümüzdeki yıllar bizleri en çok sağlık konusunda zorlayacak, kalın sağlıcakla!

Teklif Al

Teklif Al